Wydawca treści Wydawca treści

Hubertus 2019

Po raz kolejny uczczono święto patrona leśników i myśliwych- św. Huberta

 

 

"Darz bór!" - słychać było z każdej strony Placu Pokoju w Lęborku, w niedzielę - 10 listopada. Plac stał się zielony od mundurów leśników i myśliwych (warto zaznaczyć, że są to dwa rożne wzory i odcienie odzieży, nie każdy leśnik jest myśliwym i nie każdy myśliwy leśnikiem;) ).

Wszyscy zebrali się, żeby wziąć udział w uroczystym pochodzie z okazji Hubertusa - święta na cześć patrona leśników, jeźdzców i myśliwych, św. Huberta. Wspólnym przemarszem ze sztandarami kół łowieckich i nadleśnictw, uczestnicy udali się do Sanktuarium św. Jakuba, na Mszę Świętą Hubertowską.

Niepowtarzalny klimat i oprawa mszy "(m.in. występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Jantar) sprawiły, że nawet ludzie niezwiązani z tradycją leśną czy myśliwską nie ukrywali zachwytu.

Po mszy, na wszystkich zmarzniętych czekał gorący posiłek, a na zainteresowanych ciekawostki i gry edukacyjne o tematyce leśnej i łowieckiej.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za tak liczny udział i bardzo ciepłe słowa, a współorganizatorom ( Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Słupsku , Nadleśnictwo Lębork) za doskonałą współpracę.