Wydawca treści Wydawca treści

„Przyjaciel lasu”

XIV edycja cyklicznie organizowanego przez Nadleśnictwo konkursu „Przyjaciel lasu” już za nami!

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu, który odbył się 16 grudnia, wzięło udział 15 uczestników reprezentujących pięć okolicznych Szkół Podstawowych.

Były to szkoły:

- Szkoła Podstawowa im. 27. WDP AK w Czarnej Dąbrówce

- Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach

- Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie

- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem

W konkursie drużynowym zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie, tuż za nią Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Popowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemirowicach.

W konkurencji indywidualnej zwyciężył Jakub Wiśniewski, reprezentujący Niepubliczną Szkołę Podstawową w Popowie. Drugie miejsce zajął Jakub Kwiatkowski ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Jereczek ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie

Poziom trudności przygotowanych pytań i zagadnień był wysoki jednak uczestnicy doskonale poradzili sobie z ich rozwiązywaniem.

Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza konkurencja – indywidualna dotyczyła testu składającego się z 30 pytań z zakresu wiedzy przyrodniczo-leśnej. Drugi etap dotyczył rywalizacji pomiędzy szkołami – polegał na współpracy 3-osobowych grup, które miały za zadanie rozpoznać przygotowane przez prowadzących zestawy m.in. pędów drzew i krzewów, odgłosy zwierząt, sprzętu, którego używają leśnicy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność oraz zapraszamy na kolejne edycje konkursu :)